Nasza oferta

Makrama, obrazy z mchu, lasy w szkle

Rękodzieło w zgodzie z naturą

Strona główna » Oferta warsztatowa » Makrama, obrazy z mchu, lasy w szkle

Makrama: lampion w stylu boho

Podczas spotkania uczestnicy otrzymają słoik, który ozdobią sznurkami makramowymi w wybranej kolorystyce i z wybranymi dodatkami w stylu boho.

W cenie warsztatu: szkolenie teoretyczne z dekorowania szkła, wprowadzenie do świata makramy oraz wiedza z zakresu pielęgnacji gotowego lampionu, szklany słoik, świeca do umieszczenia w słoiku, materiały dekoracyjne, dostęp do narzędzi i materiałów BHP.

Czas trwania: 90 min.

lampion z makramy

Opaska do włosów z makramy

Każdy z uczestników wykona własnoręcznie opaskę do włosów metodą makramy oraz ozdobi ją wybranymi dodatkami.

W cenie warsztatu: szkolenie teoretyczne z podstaw makramy, instruktaż pielęgnacji i przechowywania sznurków, baza opaski, sznurek bawełniany, elementy dekoracyjne, dostęp do narzędzi i materiałów BHP.

Czas trwania: 90 min.

Moja pierwsza makrama

Każdy z uczestników zapozna się z techniką makramy i wykona swoją pierwszą makramę na metalowej okrągłej bazie oraz ozdobi ją wybranymi dodatkami.

W cenie warsztatu: szkolenie teoretyczne z podstaw makramy, instruktaż pielęgnacji i przechowywania sznurków, okrągła baza o średnicy min 15cm, sznurek bawełniany, elementy dekoracyjne, dostęp do narzędzi i materiałów BHP.

Czas trwania: 180 min.

Makrama – ramka na zdjęcia

Każdy z uczestników wykona własnoręcznie ramkę na zdjęcia plecioną techniką makramy. Będzie to piękna oprawa dla własnych wspomnień, jak również doskonały prezent świąteczny.

W cenie warsztatu: szkolenie teoretyczne z podstaw makramy, instruktaż pielęgnacji i przechowywania sznurków, okrągła baza w wybranym rozmiarze, sznurek bawełniany, włóczka, mini klamerki oraz dostęp do narzędzi i materiałów BHP.

Czas trwania: 120 min.

Makrama: zakładki do książki

Każdy z uczestników wykona własnoręcznie zakładkę do książek plecioną techniką makramy.

W cenie warsztatu:

szkolenie teoretyczne z podstaw makramy, instruktaż pielęgnacji i przechowywania sznurków, sznurek bawełniany, baza do zakładki ze sklejki oraz dostęp do narzędzi i materiałów BHP.

Czas trwania: 60 min.

Ozdobne liście z makramy

Każdy z uczestników wykona własnoręcznie liście makramowe w różnych kolorach i wielkościach. Zawisną one na drążku z drewna, który jest docelową formą ekspozycji.

W cenie warsztatu:

szkolenie teoretyczne z podstaw makramy, instruktaż pielęgnacji i przechowywania sznurków, sznurek bawełniany, drążek, elementy dekoracyjne oraz dostęp do narzędzi i materiałów BHP.

Czas trwania: 180 min.

Wianek całoroczny

Każdy uczestnik wykona wianek o słomianej lub metalowej podstawie i średnicy min. 20 cm. Wianek tworzony jest z kolorowych sznurków, suszonych roślin i kwiatów, drewnianych ozdób jak również naturalnych dodatków (szyszki, kora). Wianek jest przystosowany do powieszenia.

W cenie warsztatu: szkolenie teoretyczne z podstaw makramy, instruktaż pielęgnacji i przechowywania sznurków, okrągła baza o średnicy min 15cm, sznurek bawełniany, elementy dekoracyjne, dostęp do narzędzi i materiałów BHP.

Czas trwania: 180 min.

Obrazy z mchu

Każdy uczestnik wykona obraz z mchu. Jest to dodatek wypełniający przestrzeń naturą i zielenią, więc pomaga obniżyć stres i odpocząć zmęczonym oczom. Mech jest też naturalną oczyszczalnią powietrza, która polepsza nasze samopoczucie. Podczas pracy wykorzystane zostaną kolorowe mchy jak również naturalne dodatki (drewno, suszone rośliny, szyszki, korzenie, gałęzie).

W cenie warsztatu:

szkolenie teoretyczne z pielęgnacji mchu oraz wykonywania kompozycji z jego wykorzystaniem, rama, odpowiednie kleje, materiały roślinne (mech jak również suszone naturalne elementy), dostęp do narzędzi i materiałów BHP.

Czas trwania: 60 min.

Termofory z pestek wiśni – ręcznie szyte

Każdy z uczestników wykona własnoręcznie termofor z pestek wiśni. Jest to idealny okład na zimno i gorąco i dlatego jest ekologiczną wersją, którą możemy zastąpić termofory z gumy. Można stosować go od pierwszych dni życia, ponieważ nie ma ryzyka oparzeń.

W cenie warsztatu:

obowiązkowe szkolenie – BHP z szycia ręcznego, szkolenie teoretyczne, pestki wiśni, dostęp do materiałów, szpilek, instrukcji, narzędzi oraz materiałów BHP.

Czas trwania: 80 min.

Wiek uczestników: 10+

Lasy w szkle

Uczestnicy wykonują od podstaw własną kompozycję lasu w szkle. Podczas pracy otrzymują wsparcie do poprawnego wykonania lasu oraz wiedzę dotyczącą wybranych roślin, roli podłoża, wilgotności czy też późniejszej pielęgnacji. Las w szkle to wyjątkowa możliwość stwarzania mikro świata, którego rozwój możemy obserwować każdego dnia.

W cenie warsztatu:

szkolenie z pielęgnacji roślin jak również tworzenia kompozycji roślinnych, szklane pojemniki, materiały do wykonania lasu (ziemia, kamyki, rośliny), dostęp do narzędzi i materiałów BHP.

Czas trwania: 120 min.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Chciał(a)byś wziąć udział w naszych warsztatach bądź też masz pytania? Chciał(a)byś dowiedzieć się więcej o naszej działalności, ponieważ chcesz nauczyć się nowych technik? Chcesz zaprosić nas do swojego zakładu pracy szkoły czy też przedszkola?

Skontaktuj się z nami

Podoba Ci się pomysł warsztatów lub chciał(a)byś wykonać coś innego?

Jesteśmy elastyczne i dlatego też możemy skroić ofertę warsztatową na Twoją miarę. Napisz nam o swoich oczekiwaniach, abyśmy mogły stworzyć ofertę specjalnie dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami

Parę fotek!

Ciekawi Cię jak wyglądają moje warsztaty? Zapraszam za kulisy!